24.6.2017 Stimax Cup Roudnice n. L.

9. 9. 2017

Druhé kolo Stimax Cupu přivítal roudnický atletický stadion, avšak letos jsme se organizace ujali sami s tím, že nám byla slíbena spolupráce ze strany města Roudnice a roudnických dobrovolných hasičů. To se tak úplně nepovedlo, popravdě nás trošku vypekli, a tak nakonec tím největším pomocníkem ze strany Roudnice byli místní Sokolové, jimž patří velké uznání a dík za nezištnou spolupráci a pomoc. Také moc děkujeme členům ostatních sborů, kteří pomohli stavět a přemisťovat překážky a přiložili ruku k dílu tam, kde zrovna bylo potřeba. Díky patří SDH Křešice za bezplatnou cukrovou vatu, od které se dítka všeho věku mohla řádně upatlat a za pomoc jejich členů při závodech. No a samozřejmě velké díky patří i všem členům našeho sboru za podporu a pomoc, za čas a nadšení, se kterým se do pořádání tohoto závodu zapojili.

I přes zpočátku nepříznivé předpovědi počasí, které zaváněly celý týden před konáním klání deštěm, se nakonec obloha oblékla do modrého, svítilo sluníčko, bylo horko, po obloze pluly bílé duchny mraků a zdálky se na stadion nesl řev motorů letadel z Airshow, které se v tomtéž termínu konalo na roudnickém letišti a dotvářelo tak kulisu napínavých výkonů. Závodů se zúčastnilo celkem 227 závodníků a závodnic všech věkových kategorií. Od nás to za ty nejmenší byli Melinda J., Kačka S. za mladší dívky v kategorii 6-8 let, kdy první jmenovaná svou kategorii vyhrála. Za stejně staré chlapce startovali Kryštof K., Vojta K., Mikuláš G., Dáňa H. a Martin S. a i kluci dosáhli bezva výsledků, když Kryštof obsadil druhé, Vojta čtvrté a Miki šesté místo. V kategorii mladší dívky ve věku 9-11 let za náš sbor startovaly Deniska H., která obsadila páté místo a Zuzka Š. krásné sedmé místo. V hodně obsazené kategorii mladších chlapců ve věku 9-11 let nás reprezentovali Michal J., Honza M., Matěj Š.  a všichni tři skončili v první polovině startovního pole. Michal si odvezl medaili za třetí místo, Honza skončil šestý a Máťa jedenáctý. Bohužel kategorie starších dívek jsme letos zastoupení neměli víceméně ze zdravotních důvodů a za starší kluky startoval jen Zdenda S., který splnil naděje v něj vkládané a probojoval se na stupně vítězů, kde vystoupal na bronzový stupínek.

VÝSLEDKY:

kategorie mladší dívky (6-8 let) - celkem 17 závodnic