Jdi na obsah Jdi na menu
 

14.10.2017 ZPV Lukavec

5. 11. 2017

14.10.2017 – ZPV Lukavec – po týdnu od závodů v Brozanech jsme vyrazili s dětmi do Lukavce, kde se konal opět závod požárnické všestrannosti. Minulý rok se nám v Lukavci moc líbilo a doufali jsme, že i letos budou závody stejně vydařené. A byly. Tentokrát se závodu účastnili i naši nejmenší Plamínci, kteří postavili dvě družstva, ve kterých se objevili i ti úplně nejmenší, tříletí, hasiči. Za mladší žáky startovala celkem 4 družstva, z celkového počtu dvaceti družstev a starší žáci tentokrát postavili také družstva dvě (celkem jich na startu bylo 14). A opět naši závodníci ukázali, že se umí s nástrahami trati rvát a při konečném vyhlašování výsledků to opět cinkalo.

Ráno bylo zahalené do mlhy, nebylo vidět téměř na krok, ale obloha slibovala slunečný den, který během pár okamžiků před samotným startem závodu, opravdu přišel. Začalo svítit sluníčko, oteplilo se, kolem trati se blýskalo zlaté listí, a tak Plamínci vyráželi na trať v příjemné podzimní atmosféře. Družstvo Plamínků B bylo složeno z těch úplně nejmenších dětiček, mnozí z nich stáli na startu závodů úplně poprvé v životě a s tratí se poprali opravdu skvěle a dobíhali do cíle s úsměvem. Jejich starší spolubojovníci ukázali, že jsou už pro ně závody nejsou úplnou neznámou a všechny ostatní konkurenty porazili a na pomyslných stupních vítězů stáli na samém vrcholu. V kategorii mladších žáků byla konkurence opravdu obrovská. Na start se postupně postavilo dvacet družstev, a tak motivace a touha po vítězství byla opravdu veliká, a to především samozřejmě u družstva „A“. Ostatní tři družstva se ale do závodu také vrhla s nadšením a touhou se v konkurenci prosadit. Opět nejvíce trestných bodů padalo na střelnici, kde se špalíčky zatvrzele držely podložky a nechtěly příliš ochotně padat k zemi. Dalším kamenem úrazu byla zdravověda a uzlování. Tady ještě je určitě co dohánět a pro příště se nabízí prostor ke zlepšení. Kategorie starších žáků byla také poměrně nabitá a naše „Áčko“ mělo šanci se prosadit až na bednu. Bohužel jim ale bedna o chloupek utekla, a tak si odvezli domů bramborové medaile. Druhé družstvo starších se ale také s tratí vyrovnalo dobře a umístilo se v první desítce. Všem závodníkům patří dík za to, že se závodů nebojí a zas a znovu se ochotně staví na start a s náročnou tratí zápolí ze všech sil.

VÝSLEDKY:

 

DRUŽSTVA

Plamínek A

1.místo

Plamínek B

7.místo

Mladší žáci A

1.místo

Mladší žáci B

7.místo

Mladší žáci C

12.místo

Mladší žáci D

14.místo

Starší žáci A

4.místo

Starší žáci B

9.místo