Jdi na obsah Jdi na menu
 

16.9.2017 PÚ a 4x60m Bechlín

18. 9. 2017

16.9.2017 jsme se jako už tradičně zúčastnili posledních závodů „s vodou“ v Bechlíně. Závodilo se v požárním útoku a štafěte na 4x60m. Počasí, jak už to touhle dobou bývá, nebylo vysloveně nakloněno ráchání se ve vodě, ráno při odjezdu se teplota pohybovala kolem šesti stupňů, a tak se jak závodníci, tak diváci, trošku klepali zimou. Ale naštěstí nepršelo a spadlo jen pár kapek ke konci závodů. Letos jsme měli zastoupení opět ve všech věkových kategoriích, v mladších žácích závodila dokonce družstva dvě. Plamínci měli svým způsobem štěstí, kdy v jejich kategorii bojovali hlavně sami se sebou, jelikož jiná mrňata se do soutěže nepřihlásila. A i když měli výhru jistou, bojovali s nástrahami štafety i požárního útoku statečně. Mladší žáci postavili dvě družstva, áčko nastupovalo do závodů s vysokými ambicemi, béčko, které bylo složené z dětí, které opustily Plamínek, přijelo hlavně sbírat cenné zkušenosti. Družstvu „A“ se povedl heroický kousek, kdy s náskokem kolem 20 vteřin v celkovém součtu časů svou kategorii vyhrálo a družstvo „B“ skončilo na sedmém, ne však posledním, místě. Do soutěže také nastoupilo jedno družstvo starších žáků a to, ačkoliv bohužel na soupeře z SDH Hrobce nestačilo, předvedlo skvělý výkon a po napínavém boji o bednu, nakonec vybojovalo stříbro. A to se cení. Závěr soutěží v PÚ tedy skončil ke spokojenosti všech zúčastněných. Všem moc gratulujeme a díky za skvělou reprezentaci. Fotky jsou na Rajčeti

Je na místě také poděkovat Zdendovi S. a Martinovi Š., kteří v Bechlíně byli v rolích trenérů mladších žáků. Vzhledem k Vaškově zdravotní komplikaci, se museli oba pustit do boje s přípravou hadic při štafetě v prvním případě a stavbou základny v případě druhém. Zdenda si svou premiéru odbyl na jedničku a i Martin se s oběma útoky statečně popral. Největší nervy tak v konečném důsledku měl velitel, který byl odkázaný jen na více či méně časté zprávy po telefonu.

VÝSLEDKY:

Plamínek 1. místo
Mladší žáci A 1. místo
Mladší žáci B 7. místo
Starší žáci  2. místo