Jdi na obsah Jdi na menu
 

20.-21.5. Polepy - okresní kolo Plamen

23. 5. 2017

20.-21.5.2017 O víkendu se konala druhá část okresního kola Plamen, která tentokrát nebyla ve Štětí, za což byli mnozí z nás velmi rádi, ale pořádala se v nedalekých Polepech v moc hezkém prostředí. Místní hřiště sice budilo trošku strach asfaltem na dráze, ale naštěstí se nikomu nic nestalo a žádné z dětí k odřeninám nepřišlo.

Po prvním kole ZPV se naše naděje upínaly k družstvu mladších žáků, které se do bojů pustilo s ambicemi dobýt stupínek nejvyšší. Starší žáci také naději měli, ale vzhledem k nabité konkurenci, by se bývali spokojili s bednou.

V sobotu proběhly soutěže v technických disciplínách - opět méně oblíbený požární útok CTIF, štafeta dvojic, štafeta na 400m s překážkami a štafeta 4 x 60m. Tentokrát ani v jedné z disciplín nedošlo k žádnému velkému přehmatu, všechny pokusy jak mladších, tak starších žáků byly platné. Nikdo nám nepovídal u CTIF pohádky, takže trestné body byly opravdu jen za technické nedostatky. Po prvním dnu děti z Polep odjížděly s pocitem dobře odvedené práce. Vydařilo se i počasí, které sice bylo chladnější, pofukoval studený vítr, ale naštěstí nebylo ani moc velké vedro jako vloni ve Štětí a ani nepršelo, z čehož jsme ještě v pátek měli lehké obavy. 

V neděli nás v Polepech přivítalo zprvu lehce zatažené nebe, které se ovšem během dne vybralo a svítilo sluníčko, takže při útocích bylo příjemné teplo. Jako první do bojů o medaile vstoupili nejmenší Plamínci. Ti nastoupili nejdříve ke štafetě na 4x60m a poté předvedli požární útok. Po nich se do požárního útoku pustili mladší žáci, kteří po prvním dnu zápolení měli již své zlato jisté, a tak zdánlivě u této disciplíny už o nic nešlo. Kromě prestiže. A je fakt, že nic neodflákli a útok se pětičlennému družstvu krásně povedl a vyšvihli ho i ve velmi pěkném čase. Jako poslední svůj útok předvedli starší žáci a až na drobný problém na mašině, se za svůj výkon také nemuseli stydět. Bohužel ale jim stupně vítězů nakonec utekly o pouhý bod a družstvo starších skončilo na nepopulárním bramborovém místě.

Zároveň také probíhal závod jednotlivců dorostenců, kde nás reprezentovali Zdenda S., Bára M., Eliška Š. a David M.. Na závěr dorosteneckých soutěží je čekal vědomostní test, kde předvedli své teoretické znalosti z různých okruhů jako byla represe, prevence, technika a technické prostředky PO, historie, legislativa a stanovy a zdravověda. A tipujeme, že otázku č. 42 měli všichni z nich správně. (Jak zněla a jaké byly odpovědi najdete v sekci "úsměvné momenty". )

Každopádně ale všem závodníkům, kteří se účastnili kterékoliv disciplíny v rámci hry Plamen, patří dík za skvělou reprezentaci sboru. 

Při závěrečném nástupu byly, jako už každoročně, vyhlášeny výsledky soutěže Požární ochrana očima dětí. Výsledky okresního kola jsou v sekci POOD. V krajském kole jako jediná uspěla se svým literárním výtvorem Bára M., která se umístila v této kategorii na třetím místě. 

VÝSLEDKY: 

Plamínek 2. místo
Mladší žáci  1. místo
Starší žáci  4. místo

 

 

 

DOROST  
David M.  2. místo
Zdenda S.  2. místo
Eliška Š. 4. místo
Bára M.  5. místo