Jdi na obsah Jdi na menu
 

23.9.2017 Stimax Cup Děčín

6. 10. 2017

23.9.2017 jsme vyrazili na poslední kolo závodů Stimax Cupu do Děčína. Kromě toho, že se hrálo o stupně vítězů v samostatném závodě, děti do poslední chvíle bojovaly i o co nejlepší konečné umístění v celém seriálu letošního ročníku. Závodů se účastnilo celkem 241 závodníků a závodnic ve všech věkových kategoriích. Z našeho SDH se na start postavil rekordní počet devatenácti reprezentantů a nutno říct, že si vedli všichni skvěle. Naše barvy byly vidět jak na bedně v posledním kole, tak při vyhlašování konečných výsledků. Všem dětem, které se závodů zúčastnily, moc děkujeme za skvělou reprezentaci sboru a stejně tak i všem, kdo závodníky doprovázeli a pomáhali při závodech. Obrovský díky ale patří hlavně Vaškovi Sazečkovi, který stojí za úspěchy našich borců, bez jehož nadšení, nasazení, obětavosti a přísnosti, by se tohle celé neuskutečnilo. Nelze ovšem opominout oporu jeho ženy Martiny, která má také lví podíl na tom, že mají děti kam na závody jezdit. Více o závodech zde a spousta fotek je na Rajčeti.

Děčín nás ráno přivítal zahalen do závoje studené mlhy, která se v okolí Labe povalovala, všichni jsme se choulili do bund a hledali teplo, kde se dalo. Naštěstí se postupně během dne pomalinku oteplovalo a na nebi se před polednem objevilo slunce, a tak kulisa závodů pod modrým nebem byla mnohem hezčí, než když se ráno začínalo. Do kategorie nejmladších dívek ve věku 6-8 let nastoupily tři závodnice – Melinda J., Kačka S. a Tea C. Holky se popraly s tratí velmi dobře a Melinda tuto kategorii s přehledem vyhrála. V kategorii starších dívek ve věku 9-11 let nás reprezentovala také tři děvčata – Deniska H., Zuzka Š. a Nikča C. A ani holky si ostudu neutrhly, Zuzka konečně předvedla to, co nám už delší dobu ukazuje na trénincích a obsadila krásné šesté místo z dvaceti závodnic. Deniska opět statečně bojovala a vytoužená bedna jí utekla jen o pár setinek a obsadila nepopulární čtvrté místo, ale na svůj výkon může být určitě hrdá. Nikču brzdila nemoc, ale i tak se pustila do závodění s vervou a i přes zdravotní indispozici závod zvládla a skončila na šestnáctém místě.

V kategorii mladších chlapců ve věku 6-8 let nás reprezentovali Kryštof K., Vojta K., Miki G., Daník H., Martínek S. a na své první závody nastoupil Patrik P. Kluci se mezi devatenácti soupeři neztratili a na stupních vítězů opět zářily vědomické barvy a to na prvním místě zásluhou Kryštofa K. a na třetím místě Vojty K. Miki se umístil na pátém, Daník na čtrnáctém, Martin na sedmnáctém a Patrik na devatenáctém místě. Kategorie mladších chlapců ve věku 9-11 let byla jednou z nejobsazenějších. Celkem v ní startovalo 42 kluků a náš sbor reprezentovali Míša J., Honza M., Matěj Š. a Víťa K. Všichni kluci předvedli také velmi dobré výkony, Michalovi se závod opět povedl a postavil se na bednu na třetí místo, Honza skončil osmý, Matěj čtrnáctý a Vítek osmnáctý.

Ani kategorie starších dívek tentokrát nebyla bez našeho zastoupení, jak tomu bohužel bylo v některých kolech minulých. Holky se nám daly do kupy a na start se tak postavila Eliška Š. a Bára M. I jejich kategorie byla nabitá, o stupně vítězů bojovalo celkem 56 děvčat a naše holky bojovaly statečně. Eliška obsadila skvělé dvanácté místo a Barča skončila čtyřicátá.

Jako jediný v kategorii starších chlapců ve věku 11-15 let nás reprezentuje Zdenda S. a na jeho boje o co nejlepší umístění, se vždycky dobře dívá. Je to dáno i tím, že starší kluci to mají těžší v tom, že namísto bariéry, kterou ostatní více či méně hravě zdolají, on musí překonávat bariéru 170 cm vysokou. I v Děčíně tomu nebylo jinak a jeho rozběh byl velmi napínavý a do poslední chvíle nebylo úplně jasné, kdo koho vlastně porazil. Nakonec Zdenda obsadil parádní páté místo mezi 38 chlapci.

VÝSLEDKY 4. KOLA STIMAX CUPu:

kategorie mladší dívky (6-8 let) - celkem 18 závodnic

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Melinda Javorčáková

21,66

19,03

1 místo

Kateřina Strachová

47,76

38,29

14 .místo

Tereza Cinibulková

DNF

53,87

15. místo

kategorie mladší dívky (9-11let) - celkem 20 závodnic

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Denisa Hodková

17,48

16,87

4. místo

Zuzana Šidláková

18,54

DNF

6. místo

Nikola Cinibulková

30,57

26,13

16. místo

kategorie mladší chlapci (6-8 let) - celkem 19 závodníků

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Kryštof Keř             

21,24

23,26

1. místo

Vojta Krchňavý

22,46

22,12

3. místo

Mikuláš Grund

23,78

23,73

5. místo

Daniel Hodek 

92,81

37,02

14. místo

Martin Sazeček

41,34

53,58

17. místo

Patrik Paneš

89,15

DNF

19. místo

kategorie mladší chlapci (9-11let) - celkem 42 závodníků

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Michal Jindrák

15,30

DNF

3. místo

Jan Marek

18,61

DNF

8. místo

Matěj Šámal     

28,58

20,61

14. místo

Vít Krchňavý

22,78

22,53

18. místo

kategorie starší dívky (11-15 let) - celkem 56 závodnic

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Eliška Šidláková

15,51

15,97

12. místo

Bára Marková

21,16

DNF

40. místo

kategorie starší chlapci (11-15 let) - celkem 38 závodníků

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Zdenda Sazeček

12,93

15,48

5. místo

 

KONEČNÉ VÝSLEDKY STIMAX CUPu 2017:

kategorie mladší dívky (6-8 let)

 

celkové umístění

Melinda Javorčáková

1 místo

Kateřina Strachová

13.místo

Tereza Cinibulková

15.místo

kategorie mladší dívky (9-11let) c

 

celkové umístění

Denisa Hodková

4. místo

Zuzana Šidláková

7. místo

Nikola Cinibulková

12. místo

kategorie mladší chlapci (6-8 let)

 

celkové umístění

Kryštof Keř             

2. místo

Vojta Krchňavý

3. místo

Mikuláš Grund

5. místo

Daniel Hodek 

14. místo

Martin Sazeček

15. místo

kategorie mladší chlapci (9-11let)

 

celkové umístění

Michal Jindrák

2. místo

Jan Marek

6. místo

Matěj Šámal     

10. místo

Vít Krchňavý

21. místo

kategorie starší dívky (11-15 let)

 

celkové umístění

Eliška Šidláková

12. místo

kategorie starší chlapci (11-15 let)

 

celkové umístění

Zdenda Sazeček

4. místo