Jdi na obsah Jdi na menu
 

30.9.2017 ZPV Křešice

6. 10. 2017

30.9.2017 ZPV Křešice – v sobotu se konaly závody požárnické všestrannosti u našich kamarádů v Křešicích, tentokrát na jiném místě, než jsme byli z minulých ročníků zvyklí a určitě změna trasy a terénu dětem prospěla. Tentokrát se závodů zúčastnili i Plamínci a startovali zde také jednotlivci v kategorii dorostu. Zatímco v kategorii starších žáků nás reprezentovalo pouze jedno družstvo z celkem 12 družstev, které ještě bylo doplněno jedním členem z mladších, v Plamíncích družstva dvě (celkem se zúčastnilo 9 družstev),  tak v kategorii mladších žáků se na start postavilo hned pět teamů a tak navýšilo celkový počet družstev na osmnáct. A naše barvy opět zazářily na stupních vítězů ve všech věkových kategoriích.

Ráno nás přivítalo krásné počasí, nebylo ani zima, a tak se děti nemusely obávat louží, sychrava, deště a zimy, které občas závodníky při tomto typu zápolení, také potkají. Trať vedla mezi poli v okolí Křešic, a tak i prostředí bylo na závodění příjemné. Součástí ZPV letos byla i disciplína s názvem povodňová připravenost, kdy závodníci společnými silami musí naplnit pytle pískem, zavázat a přesunout na předem určené místo. Tato překážka stála všem (kromě Plamínků) v cestě jako první. Pak následovala zdravověda, kde se ukázalo, jak mladí hasiči umí ošetřovat zraněné koleno a ruku (Plamínci vázali jen koleno), pak následovala střelba ze vzduchovky (Plamínci házeli míčky na terč), požární ochrana, topografie, uzle a nakonec překonání překážky v podobě nataženého lana. Trať byla celkem 3km dlouhá, akorát ti nejmenší ji měli samozřejmě podstatně kratší. Společně s Plamínky vybíhali také závodníci v kategorii dorostu –tady každý běžel sám za sebe a rval se s tratí podle svých sil. Dorostenci měli trať ještě o chlup delší a náročnější, co se týče znalostí a umu. Museli předvést své znalosti v oblasti optické signalizace a určování azimutů, kromě všech vyjmenovaných ostatních disciplín. I zdravověda byla malinko těžší. Po všech útrapách na trati závodníky ještě nakonec čekala tzv. „uzlová štafeta“, kdy museli co nejrychleji uvázat v daném pořadí všechny předepsané uzly. V této kategorii startoval Zdenda S., Eliška Š. a Bára M. Všichni tři pak ještě spolu s Nikolou C. a Michalem J. běželi za starší. Míša si dal trať také dvakrát, jelikož běžel také s mladším „áčkem“. Závody lze hodnotit velmi pozitivně. Ve všech kategoriích bylo SDH Vědomice vidět na stupních vítězů, dvakrát dokonce na stupínku nejvyšším. Moc děkujeme všem dětem a dorostencům za skvělou reprezentaci. Mnoho z našich zástupců si prožilo svou závodnickou premiéru, tak všichni doufáme, že nám v nich roste nová generace úspěšných borců.

Fotky jsou na Rajčeti. 

 

VÝSLEDKY:

DRUŽSTVA

Plamínek A

1. místo

Plamínek B

8. místo

Mladší žáci A

1. místo

Mladší žáci E

10.místo

Mladší žáci C

12.místo

Mladší žáci D

16.místo

Mladší žáci B

18. místo

Starší žáci A

3. místo

DOROST

 

 

Kategorie

umístění

Bára Marková

Mladší dorostenky

2. místo

Eliška Šidláková

Mladší dorostenky

3. místo

Zdenda Sazeček

Mladší dorostenci

1.místo