Jdi na obsah Jdi na menu
 

9.9.2017 Polabské šedesátkování

10. 9. 2017

9.9.2017 vyrazilo několik závodníků do Pískové Lhoty na další ročník Polabského šedesátkování. V této obci, ležící nedaleko Poděbrad,  je hasičský sport velmi oblíbený a vzešlo odsud mnoho úspěšných závodníků a to nejen na poli českém, ale i zahraničním, a tak jet sem na závody na 60m s překážkami, které naši mladí mají natrénované hlavně ze Stimax Cupu a halového poháru, je opravdu čest a zkouška jak si zazávodit s těmi nejlepšími. 

Hasičská dráha je ještě ke všemu na krásném místě, a tak sem jet závodit bylo opravdu potěšení. Letos v Pískové Lhotě připravili organizátoři jednu kategorii navíc, a to pro ty úplně nejmenší z Přípravky. I zde jsme měli své zastoupení. Běhali tu kluci společně s děvčaty, svou roli hrál jen věk. Za naše nejmladší nastoupili Kačka S., Vojta K., Dáňa H. a Martin S. S tratí se všichni poprali velmi statečně ve svém jediném pokusu a Vojta K. se svým výkonem vyšvihl na bednu a skončil na nádherném třetím místě. Domů si odvezl pohár a medaili, ale ani ostatní neodjížděli s prázdnýma rukama a všichni si odvezli nějakou drobnost za účast. V kategorii mladších dívek nás reprezentovaly Deniska H. a Zuzka Š. Obě holky podaly hezké výkony, ale na stupně vítězů to tentokrát nestačilo. Ani Míša J. v mladších klucích na bednu nedosáhl, ale ani on se za své dva rozběhy nemusel stydět. Eliška Š. a Zdenda S. startovali v kategorii starších a oba se v obrovské konkurenci neztratili. Zdenda určitě má další motivaci, kam se v kategorii starších v hasičském sportu posunout dál. Všichni pak byli odměněni za svou snahu a skvělou reprezentaci výtečnou zmrzlinou na náměstí v Poděbradech. Zdenda S. do Pískové Lhoty zavítal ještě jednou hned následující den v neděli, aby změřil síly se závodníky v kategorii dorostu na trati dlouhé 100m. Vytvořil si svůj osobní rekord 21,17 a obsadil s ním skvělé 14. místo. 

VÝSLEDKY: 

kategorie přípravka  - celkem

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Vojta Krchňavý

23, 42

---

3. místo

Dáňa Hodek

38,33

---

11. místo

Martin Sazeček

41,50

---

12. místo

Kateřina Strachová

50,84

---

13. místo

kategorie mladší dívky  - celkem 46 závodnic

Denisa Hodková

25,37

18,86

23. místo

Zuzana Šidláková

20,24

25,68

31. místo

kategorie starší dívky - celkem 28 závodnic

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Eliška Šidláková

16,04

15,39

22. místo

kategorie mladší  - celkem 44 závodníků

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Michal Jindrák

22,15 

NP

32. místo

kategorie starší chlapci  - celkem 60 závodníků

 

čas 1. pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Zdenda Sazeček

13,32

13,36

9. místo