Jdi na obsah Jdi na menu
 

12.-13.5. 2018 Litoměřice

15. 5. 2018

12.-13.5. jsme nevynechali dvoudenní závody v Terezíně, které ovšem pořádalo SDH Litoměřice. Tentokrát naši borci na místě nestanovali, všichni se tak v klidu mohli vyspat ve svých postelích a předvést co nejlepší výkony. Opět nás čekalo nepříliš populární CTIF, štafeta dvojic, útok džberovou stříkačkou a v neděli pak požární útok. Díky tomu, že se ve Štětí v sobotu konalo jedno z kol Podřipské ligy, nebyla účast tak hojná jako na předešlých závodech. Na start se postavila pouze 3 družstva mladších žáků a 8 družstev starších. A protože starších není úplně mnoho, museli za jejich nepřítomné kolegy zaskočit někteří z mladších, a tak si měli možnost disciplíny natrénovat na okresní kolo hry Plamen, která nás čeká další víkend. Jelikož stále pokračuje teplé a suché jaro, celá soutěž proběhla za plného slunce a téměř letních teplot. Vzhledem k tomu, že v kategorii mladších konkurence nebyla tak veliká, zápolili závodníci spíš s časem a zručností, než mezi sebou. Družstvo mladších A po prvním dnu drželo náskok před Béčkem a byla jen otázka, jestli se jim podaří požární útok tak, aby to stačilo na udržení vedoucí pozice. U starších byla situace malinko komplikovanější, družstvo se drželo po třech disciplínách v druhé polovině startovního pole, a tak u nich byl požární útok velkou výzvou. A podařilo se, barvy SDH Vědomice zářily opět na stupních vítězů nejen v kategorii mladších, tak ale také v kategorii starších.

VÝSLEDKY:

Družstva

Mladší žáci „A“

1. místo

Starší žáci

3. místo