Jdi na obsah Jdi na menu
 

14.4.2018 ZPV Vědomice

16. 4. 2018

14.4.2018 V sobotu se konalo další ZPV, tentokrát pod taktovkou našeho SDH ve vědomickém lese. Letošní účast byla hojná, sjelo se k nám kolem 250 závodníků od nejmladších Plamínků po dorostence. Závodilo se tradičně v kategorii družstev a druhým rokem si to mezi sebou rozdali dorostenci, kterých ve třech kategoriích dívek a třech kategorií chlapců, se na start postavilo celkem 30. Ráno se probudilo do drobného deště, který ovšem před začátkem přešel a obloha se postupně probrala do modra a začalo být chvílemi i hodně teplo. V lese ale, na rozdíl od startu, bylo příjemněji, a tak se závodníci potýkali s tratí v poměrně příznivých podmínkách. Letošní trať byla vytyčena poněkud odlišně než v předchozích ročnících, kromě Plamínků, kteří měli trasu stejnou, ostatní závodící museli uběhnout delší trať a ani domácí družstva nevěděla, kudy nová trasa povede. Poprali se s tím všichni statečně a i výsledky jejich snažení odpovídaly. Z Plamínků se na start postavila dvě družstva, za mladší žáky startovalo celkem 5 hlídek a za starší žáky jedna, pětičlenná hlídka. Honza M. si zaběhl trať dvakrát, poprvé za Vědomice a podruhé doplnil hlídku SDH Štětí. V kategorii dorostu nás reprezentovala dvě děvčata – Bára M. a Eliška Š., obě za mladší dorostenky a z kluků se na start postavil Zdenda S. v mladších dorostencích a Matěj B. ve středních dorostencích. A ani oni se v zápolení s ostatními neztratili a vybojovali hezká umístění mezi konkurencí, která byla nezvykle velká. Zdá se, že kategorie dorostu získává na atraktivitě a oblíbenosti, i když je v ní potřeba projevit větší dávku zdatnosti a i znalostí oproti „normálním“ družstvům. Dorostenci museli předvést své znalosti v oblasti optické signalizace a určování azimutů, kromě všech ostatních disciplín, které patří do ZPV a i zdravověda je malinko těžší, než při teamové soutěži. Zde si závodníci vytáhnou jeden daný "úraz" a musí správně uvést příznaky, ošetření a určit, zda postiženého dopravit k lékaři či nikoliv. Po všech útrapách na trati všechny ještě nakonec čekala tzv. „uzlová štafeta“, kdy museli co nejrychleji uvázat v daném pořadí všechny předepsané uzly. 

Úsměvným momentem letošních závodů byl sponzorský dar od Vitany, která věnovala všem závodníkům krabici krupicové kaše, a tak si všichni odvezli chutnou odměnu. Nakonec tímto děkujeme všem dětem za skvělou reprezentaci našeho sboru a za nadšení, se kterým se na start závodu postavily.

 

VÝSLEDKY: 

            DOROST

 

 

Kategorie

umístění

Eliška Šidláková

Mladší dorostenky

3. místo

Bára Marková

Mladší dorostenky

4. místo

Zdenda Sazeček

Mladší dorostenci

2. místo

Matěj Berky

Střední dorostenci

2. místo

DRUŽSTVA

Plamínek A

1. místo

Plamínek B

8. místo

Mladší žáci A

1. místo

Mladší žáci B

4. místo

Mladší žáci C

13. místo

Mladší žáci E

14. místo

Mladší žáci D

20. místo

Starší žáci A

3. místo