Jdi na obsah Jdi na menu
 

15.9. Stimax Cup Krupka

22. 9. 2018

Poslední, čtvrté kolo Stimax Cupu, se letos konalo na stadionu v Krupce u Teplic. Oproti předchozímu kolu naše závodníky přivítalo příjemné, takřka ideální počasí, kdy nebylo ani příliš teplo, ani zima, nepršelo a naopak bylo velmi pěkně. Otázkou je, zda i počasí ovlivnilo náladu a výkony našich zástupců, ale většina z nich si v Krupce zaběhla svůj osobní rekord, za což si zaslouží velkou pochvalu. Snad to bude i další impulz k tréninku a k tomu, že sami vidí, že svoje hranice mohou posouvat pořád dál a předvádět rychlejší a přesnější rozběhy.  

Měli jsme, jako už tradičně, zastoupení ve všech věkových kategoriích, v mladší kategorii dívek (6-8 let) nás reprezentovala dvě děvčata, Kačka předvedla svůj standardní výkon, ale pro ni je důležité, aby se nebála a získala hlavně další zkušenosti do závodění. Své soupeřky převálcovala Melinda a s přehledem obsadila první místo. Na start kategorie mladších dívek (9-11 let) tentokrát nastoupila pouze Zuzka Š., které se první pokus moc nepovedl, ale ve druhém zabojovala a dostala se na šesté místo.

V kategorii mladších chlapců (6-8 let) se snažili vybojovat cenné kovy čtyři kluci a o první a druhé místo si to rozdali opět Dáňa a Vojta. Vojta zaběhl moc hezký čas, na který Dáňa nestačil, ale i tak kluci stáli vedle sebe na bedně na stupíncích nejvyšších. O moc nezaostal ani Martínek, který své výkony neustále závod od závodu zlepšuje a chyběla pouhá desetinka vteřiny a celé stupně vítězů mohly zářit vědomickými barvami. Ale i čtvrté, bramborové, místo, je krásný úspěch. Patrik si s radostí opět zaběhl svůj standardní výkon s úsměvem na rtech, ale i pro něj jde zatím hlavně o sbírání zkušeností. V letošním ročníku Stimax Cupu v kategorii mladších chlapců vě věku 9-11 let se už tak trošku stalo tradicí, že o druhé a třetí místo se „pere“ Míša s Honzou. Zatím se více dařilo Michalovi a ani v Krupce to nebylo jinak. Honza si zaběhl svůj osobák, ale na Míšu to nestačilo, a tak se kluci postavili na známé stupínky – Míša na druhý, Honza na třetí. První místo jim vyfoukl Martin Š. ze Seče, který této kategorii kraluje. Krásný výkon předvedl tentokrát i Kryštof, který se umístil na dvanáctém místě, Matěj doběhl osmnáctý a ani Robert při svém premiérovém startu nedopadl špatně a umístil se na 36. místě.

Kategorii starších dívek hájily svou účastí Eliška a Bára, Nikola tentokrát absentovala. Eliška tentokrát doběhla o pár setinek pomaleji než v Lovosicích a v nabité konkurenci to stačilo až na 17. místo, Barča si konečně zase po delší pauze dala osobák a dostala se svým časem pod hranici 19 vteřin. I tady je pořád velký prostor pro zlepšování a obě holky určitě pro další ročník mají motivaci k lepším výkonům.

Do kategorie starších chlapců nastoupili dva zástupci Vědomic, a to Zdenda a Matěj a oba předvedli velmi dobré výkony. Zdenda nestačil pouze na úřadujícího mistra ČR Petra L. ze Lhenic a krásným časem obsadil druhé místo. Matěj, na to, že se na start Stimax Cupu postavil teprve podruhé, svým dlouhým krokem předběhl spoustu ostřílených konkurentů a vyneslo ho to na skvělé desáté místo.

Výsledky 4.kola:

 

Kategorie mladší dívky (6–8 let) – celkem 17 závodnic

 

čas 1.pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Melinda Javorčáková

17,66

17,52

1. místo

Kateřina Strachová

63,52

32,01

14. místo

 

Kategorie mladší dívky (9-11 let) – celkem 23 závodnic

 

čas 1.pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Zuzana Šidláková

27,74

17,55

6. místo

 

Kategorie mladší chlapci (6–8 let) – celkem 20 závodníků

 

čas 1.pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Vojta Krchňavý

20,90

24,28

1. místo

Daniel Hodek

27,18

22,27

2. místo

Martin Sazeček

24,32

26,87

4. místo

Patrik Paneš

40,76

36,44

17. místo

 

Kategorie mladší chlapci (9–11 let) – celkem 44 závodníků

 

čas 1.pokus

čas 2. pokus

celkové umístění

Michal Jindrák

20,37

14,93

2. místo

Honza Marek

15,77

16,97

3. místo

Kryštof Keř

20,24

19,21

13. místo

Matěj Šámal

22,96

20,61

18. místo

Robert Dudi Surmaj

25,84

53,98

36. místo

 

KONEČNÉ VÝSLEDKY STIMAX CUPu 2018:

 

kategorie mladší dívky (6-8 let)

 

celkové umístění

Melinda Javorčáková

1 místo

Kateřina Strachová

12.místo

Tereza Cinibulková

14.místo

 

kategorie mladší dívky (9-11let)

 

celkové umístění

Denisa Hodková

3. místo

Zuzana Šidláková

4. místo

 

kategorie mladší chlapci (6-8 let)

 

celkové umístění

Vojta Krchňavý

1. místo

Daniel Hodek

2. místo

Martin Sazeček 

5. místo

Patrik Paneš

13. místo

 

kategorie mladší chlapci (9-11let)

 

celkové umístění

Michal Jindrák

2. místo

Jan Marek

3. místo

Matěj Šámal     

11. místo

Kryštof Keř

14. místo

Vít Krchňavý

18. místo

 

kategorie starší dívky (11-15 let)

 

celkové umístění

Eliška Šidláková

11. místo

Bára Marková

29. místo

Nikola Cinibulková

36. místo

 

kategorie starší chlapci (11-15 let)

 

celkové umístění

Zdenda Sazeček

4. místo