Jdi na obsah Jdi na menu
 

19.-20.5. Plamen Polepy 2. kolo

22. 5. 2018

19.-20.5. K našemu působení na okresním kole hry Plamen se nedá napsat snad nic jiného, než „vítej, zlatý hattricku“. A v podstatě by ještě výstižnější bylo použít slovo double-hattrick. Letos se nám v Polepech opravdu zadařilo a víkend nabitý závoděním, se zlatě blyštěl. V sobotu ráno nás ve sluncem zalitých Polepech čekaly po týdnu opět technické disciplíny. Vzhledem k velkému prostoru, kde se závody konaly, mohly souběžně probíhat soutěže starších a mladších žáků, a tak bylo nadějné, že se celé zápolení nijak neprotáhne. A i celkový počet družstev sliboval vizi rychlého průběhu. V kategorii mladších startovala pouze čtyři družstva a v kategorii starších družstev sedm. Zde byla konkurence poměrně nabitá. Soutěžilo se v klasických disciplínách – CTIF, štafetě dvojic, štafetě na 400m s překážkami a ve štafetě na 4x60m. Mladší žáci nenašli mezi ostatními konkurenci a všechny disciplíny, až na drobná klopýtnutí, zvládli skvěle a po prvním dnu se bezpečně usadili na prvním místě. Velkým překvapením bylo ovšem družstvo starších žáků, které statečně bojovalo a až na zbytečné zaváhání v CTIF, se jim všechny disciplíny vydařily a odpoledne domů odjížděli s vědomím, že pokud se vydaří i nedělní požární útok, bude zaděláno na skvělý výsledek. Jejich největšími rivaly bylo družstvo SDH Křešice a SDH Brozany. Křešičtí závodníci zaváhali při štafetě 4x60m, kde je zradily nervy a zřejmě i přílišná přemotivovanost a brozanští se usadili na těch nejpřednějších příčkách v těsném závěsu.

V neděli, opět za nádherně slunečného počasí, zahájili soutěž nejmenší hasiči z kategorie Plamínku. Zde se na start štafety 4x60m a požárního útoku, který následoval, postavila čtyři družstva a ani v této kategorii jsme nechyběli. Plamínci bojovali ze všech sil, jak štafetu, tak útok zvládli ze všech nejlépe a odměnou jim byla první zlatá medaile tohoto dne. Poté, co si svoje odzávodili ti nejmenší, následovalo vyhlášení jejich kategorie a také soutěže POOD. I zde byly vědomické barvy vidět v poměrně hojném zastoupení. (Více v sekci POOD). Když Plamínci odjeli, pokračovalo se požárními útoky jejich starších kamarádů. Nejprve se na start postavilo družstvo mladších, které předvedlo hezký a rychlý útok a udrželo si náskok před všemi konkurenty a na celé čáře zvítězilo. Zde je nutné zmínit, že okresní kolo hry Plamen družstvo mladších žáků vyhrálo potřetí v řadě za sebou a obhájit zlaté umístění si zaslouží velký respekt.  

U starších žáků to bylo všechno napínavější. Požární útok mohl zamíchat celkovým pořadím, a jelikož byl ve hře postup do krajského kola hry Plamen, nervy všech závodníků, kteří měli šanci na postup, byly napjaté k prasknutí. První, kdo předvedl svůj útok, bylo družstvo SDH Křešice, kterým jsme přátelsky a sportovně fandili. Útok byl krásný, vydařil se bez zaváhání a čas stlačili pod 24s. Jako další byli v pořadí naši borci. Na nich se projevila lehká nervozita a ne stoprocentní sehranost, ale i tak dosáhli v útoku času o cirka pět sekund pomalejšího, než předvedli křešičtí. Posledním rivalem bylo družstvo SDH Brozany, které ovšem nepředvedlo nijak oslnivý výkon a ze všech tří útoků bylo nejpomalejší. I přes to, že se naši starší měli druhý čas v útoku, dostali se v celkovém hodnocení na první místo a postoupili do krajského kola, což je velký úspěch, se kterým nikdo ani nepočítal. Letošní Plamen přinesl opravdu napínavé klání a tuhé boje v duchu fair-play a je trošku škoda, že okresní sdružení hasičů není schopné děti odměnit za jejich podané výkony ničím lepším, než jsou unifikované medaile a obyčejné diplomy. Při troše snahy by se určitě daly zajistit i věcné odměny jako tomu bylo v některých předchozích ročnících.

Družstva
Plamínek 1. místo
Mladší žáci  1. místo
Starší žáci 1. místo