Jdi na obsah Jdi na menu
 

22.-23.6. Krajské kolo Plamen Ústí n. L.

27. 6. 2018

22.-23.6. Tato data se zapíší do historie našeho sboru velkým písmem, neboť družstvo starších žáků SDH Vědomice (posílené závodníky z SDH Křešice a SDH Štětí) se v těchto dnech zúčastnilo krajského kola hry Plamen, které se konalo v Ústí nad Labem První den klání se konal netradičně v pátek, což ovšem děti ocenily, protože dostaly omluvenku ze školy, aby šetřily síly a v pravé poledne se vydaly směr Ústí nad Labem – Svádov, kde je čekala první část soutěží. . Za SDH Vědomice se na start postavili Zdenda S., Matěj B., Eliška Š., které posílili Honza M., Míša J. a Deniska H. z řad mladších žáků, za SDH Křešice startovala Klára H., Anička H., Radek S. a za SDH Štětí Vojta Č. Po mnoha dnech veder, které sužovaly celou republiku, v pátek nastoupila studená fronta, a tak se velmi citelně ochladilo, foukal hodně studený vítr, a tak se i počasí promítlo do probíhajících disciplín. Především do PÚ CTIF, kde se nepracovalo s vodou, a útok tak probíhal na sucho. Na každou disciplínu byly dva pokusy, takže i kdyby se něco nepovedlo, k dispozici byl ještě druhý pokus. CTIF nedopadlo špatně a bylo tedy otázkou, jak se družstvu bude dařit ve štafetě dvojic. A i ta se povedla a závodníci předvedli nejrychlejší čas ze všech zúčastněných. Jako poslední přišlo na řadu obávané ZPV. Nesly se zvěsti o velké náročnosti terénu, a tak se naši soutěžící s mírnou nervozitou vydali na start, netušíc, co je čeká. Do toho začalo poprchávat, byla hodně velká zima a foukal silný vítr, který mohl zkomplikovat hlavně střelbu. Nakonec ale všechno dobře dopadlo, naši borci proběhli trasu jak vítr a obě hlídky svými časy překonaly s velkou rezervou konkurenční družstva a v pořadí ZPV jsme obsadili první dvě místa. Po prvním dnu jsme domů odjížděli s vědomím, že jsme všechny tři disciplíny vyhráli. Děti ještě na závěr pochutnaly na kuřecích stripsech s hranolky a vyrazily domů za odpočinkem.

Druhý den ráno jsme znovu vyrazili směr Ústí nad Labem, tentokrát však na městský stadion, kde nás čekalo pokračování soutěží hry Plamen. Po slavnostním nástupu naše závodníky čekaly další soutěže a jako první začali štafetou na 4x60m. V této štafetě naše družstvo opět předvedlo téměř bezchybný výkon a dosaženým časem se trvale uhnízdilo na první příčce. Následovala štafeta CTIF na 400m s překážkami. Tato štafeta se ukázala jako nejslabší část celého zápolení v rychlostních disciplínách, ale i přes to, že v tomhle složení startovali poprvé, předvedli všichni úctyhodný výkon a zapsali si nejrychlejší čas. Jako poslední přišly na řadu požární útoky. Počasí dosáhlo svého nejhoršího stavu, rozfoukalo se ještě víc, než v dopoledních hodinách a teplota klesla na 15 stupňů. Jak se později ukázalo, požární útok se stal kamenem úrazu všech soutěžících. A bylo to právě zásluhou počasí, které nedopřálo družstvům předvést nijak excelentní časy. První pokus našich za moc nestál a ani druhý nevyšel úplně podle představ, a tak tuhle jedinou disciplínu barvy Vědomic neopanovaly. Ale i tak vyhrát ze šesti disciplín pět, je opravdu heroický výkon. Celkové pořadí tedy bylo jasné a po požárních útocích se všichni mohli radovat z postupu na Mistrovství České republiky ve hře Plamen, které se bude konat na začátku prázdnin v Plzni.

Aby ale závodění nebylo málo, po skončení disciplín družstev starších žáků následovaly soutěže dorostenců. I zde mělo SDH Vědomice zastoupení, a to v kategorii mladších dorostenců, kde startoval Zdenda S.. Ten musel předvést znalosti ve vědomostním testu a ve dvojboji, který se skládal z běhu na 100m s překážkami a běhu s proskočením okna a přenosu hasicího přístroje. Zdenda měl ve své kategorii pouze jednoho soupeře a toho porazil, tudíž také postoupil na Mistrovství ČR do Plzně, kde změří síly s dalšími závodníky z ostatních krajů.