Jdi na obsah Jdi na menu
 

26.5. ZPV Radešín

1. 6. 2018

Zatímco v Nových Dvorech bojovali dorostenci v posledním kole hry Plamen, ostatní nelenošili a vyrazili do Radešína na ZPV. Opět jsme obsadili všechny kategorie, na start se postavila dvě družstva Plamínků, dvě družstva mladších žáků a jedno družstvo starších žáků, které ovšem kvůli absenci dorostenců, bylo doplněno z řad mladších, a tak byli tací, kdo si ZPV zaběhli hned dvakrát. Krásné počasí bylo provázené milou atmosférou a místní pořadatelé si dali na závodech opravdu záležet. Pro všechny mlsné jazýčky a hladovce byly připraveny řízky a jiné dobroty, stejně tak jako všudypřítomné párky, které k závodům tak nějak už neodmyslitelně patří. Příjemný dojem ze závodů doplňovala i samotná ves, která si zachovala svůj starý ráz a svou atmosférou dokreslila kolorit závodů.

ZPV v Radešíně přineslo závodníkům překvapení v podobě nezvyklé disciplíny, kdy džberovou stříkačkou museli sestřelit určitý počet špalíčků. A mladší se staršími měli tuto disciplínu ztíženou tím, že si do džberovky museli přinést vodu z místního rybníčku. Naštěstí se to obešlo bez utopenců a všichni závod v pořádku dokončili. 

Úsměvný moment závodů přineslo vyhodnocení kategorie, se kterou sami organizátoři určitě ani nepočítali, a to kategorie o "nejlepšího tanečníka soutěže". Diplom a dětské šampáňo si odnesl za svůj výkon Tobiáš K., který celou dobu závodů postával u hudební aparatury a neúnavně tančil. 

VÝSLEDKY:

 

DRUŽSTVA

Plamínek A 1. místo
Plamínek B 2. místo
Mladší žáci A 1. místo
Mladší žáci B 8. místo
Starší žáci A 2. místo