Jdi na obsah Jdi na menu
 

18.5. Okresní kolo hry Plamen - 2.kolo - Vědomice

6. 3. 2020

Na okresní kolo hry Plamen dorostenců naše družstvo nemuselo cestovat daleko, jelikož se toto klání konalo na našem domácím hřišti u Labe a zažilo tak vlastně svou závodní premiéru. Organizačně jsme se tento den na celé akci podíleli jen částečně, a tak jsme měli všichni čas fandit. Do závodu nastoupilo ve vědomických barvách pouze jedno družstvo dorostenců ve složení Vojta Č., Matěj B., Zdenda S., Radek S., Vašek D., Milan Š. a Honza H. Moc jsme si všichni přáli, aby se družstvo po dlouhé náročné zimní přípravě a vynaloženém úsilí kluků dorostenců, energie a nervů jejich trenérů, probojovalo do krajského kola celostátní hry Plamen. Soutěž se skládala z několika disciplín – ze štafety na 4 x 100m, klasické stovky s překážkami a z požárního útoku. Na štafetě se kluci předvedli ve skvělé formě a s přehledem ji vyhráli. Stovky mají také natrénované a taky s nimi nebyl problém, a tak už po dvou disciplínách bylo jasné, že vidina krajského kola není vůbec nijak vzdálená. Poslední disciplínou, která naše dorostence čekala, byl požární útok. U něj probíhalo vše podle plánu, žádná hadice se nerozpojila, kluci stihli doběhnout na proudy, a i nastříkání terčů proběhlo rychle, a tak pro nás všechny bylo velkým překvapením, když paní rozhodčí zvedla červený praporek značící neplatný pokus. Po chvilce napětí jsme ovšem museli přiznat, že měla pravdu a pokus neuznala oprávněně. Bohužel hoši nenastartovali před svým pokusem mašinu, což pravidla nedovolují. I přes dílčí neúspěch ale předchozí výsledky byly natolik jasné, že kluci mohli začít jásat a radovat se z postupu do krajského kola hry Plamen, která se uskuteční letos v Děčíně. Budeme držet všechny palce a pěsti, aby jim to i na kraji vyšlo a dosáhli mety nejvytouženější, a to postupu na Mistrovství republiky ve hře Plamen.