Jdi na obsah Jdi na menu
 

19.5. Vědomická tráva

6. 3. 2020

Hned den po okresních závodech dorostu na členy našeho sboru čekal velký den, na který jsme se těšili od samého začátku sezóny. Uspořádali jsme totiž nultý ročník závodů na 60 a 100m s překážkami, kterému název „Vědomická tráva“ opravdu sedne. Vše se opět odehrávalo na našem hřišti požárních sportů u Labe. Přípravy byly opravdu náročné, zorganizovat všechno tak, aby soutěž běžela svižným tempem a nebyly žádné prostoje, případně nechyběla nějaká drobnost, stálo spoustu z nás nemalé úsilí.

 

Ráno nás uvítalo sluníčko, modrá obloha a konečně příjemná teplota, a tak první ranní kroky slibovaly příjemně strávený den. První soutěžící se začali sjíždět kolem osmé hodiny ranní, povětšinou nadšení hasiči z okolních obcí, kamarádi z Křešic a Lhenic se svými borci, ale také dva sbory z poněkud vzdálenějších míst – z Obrnic u Duchcova a ze Stráže nad Nisou. Obzvlášť návštěva posledně jmenovaných nám byla milá, jelikož jsme se v minulosti i my mohli vypravit na závody k nim a odváželi jsme si jen pozitivní dojmy, a tak pro nás bylo téměř povinností tuto zkušenost oplatit. Chvilku po deváté ráno už bylo jasné, že závod bude spíš rodinného charakteru, protože závodníků se nakonec sešlo něco kolem 90 ve všech kategoriích.

 

Jako první ke svým pokusům nastoupily mladší dívky. V této kategorii jsme měli hned dvě želízka v ohni, a to v podobě Denisky H. a Melindy J., které obě šedesátku opravdu umí a pravidelně se umísťují na stupních vítězů. Oběma děvčatům se jejich první pokusy povedly a obě si tak pojistily slušný základ, který v kole druhém mohly akorát zlepšit, což se ani jedné nepodařilo. Platné první pokusy stejně ale vynesly obě děvčata na stupně vítězů – Denča vyhrála a Melinda byla třetí.

 

Po kategorii děvčat na start nastoupili mladší chlapci. I zde jsme měli početné zastoupení a další želízka v závodním ohni. Michal J. nezklamal, první pokus se mu povedl a v dalším kole už přemožitele nenašel. Velmi překvapil Matěj Š., který si hned svým prvním (a velmi vyvedeným) pokusem vysloužil čas, který v konečném účtování stačil na druhé místo.

 

Jako další následovala kategorie těch nejmenších. Přípravka tentokrát byla po vzoru Pískové Lhoty smíšená, a tak nejmenší děvčata mohla směle změřit své síly s chlapci ve stejné kategorii. A opět na stupních vítězů zářily vědomické barvy. Dáňovi (Emilovi) H. se konečně vydařily oba pokusy, což pro něj určitě po sérii nepovedených pokusů v minulých kláních, bylo dozajista velkým povzbuzením a svým skvělým časem z prvního pokusu se s jistotou usídlil na prvním místě. Ale děvčata předvedla, že nejsou žádná ořezávátka a že kluky strčí hravě do kapsy. Druhé a třetí místo obsadila děvčata v barvách Vědomic – Tonička H. a Kačka S.

 

Nejméně početné zastoupení zaznamenala kategorie starších dívek. Bohužel ani jedna ze závodnic nebyla členkou našeho sboru, stupně vítězek patřily děvčatům ze Lhenic a Oseku. Budeme doufat, že příští ročník už nějakou závodnici od nás v této kategorii uvidí.

 

Poté, co doběhla děvčata, se dráha přestavěla, přišla na řadu 170 cm bariéra a s ní závod kategorie starších chlapců. Zde jsme měli hned dvojnásobné zastoupení v podobě Zdendy S., který je v této skupině závodníků už jako doma a Honzy M., pro kterého je velká bariéra přeci jen ještě novou záležitostí. Zdenda to v prvním pokuse napálil od samého začátku a cílem proběhl jako vítr v čase 12,20 s, který nikdo už nedokázal překonat. Ani Honza se za svůj výkon v závodě nemusel stydět a skončil na pěkném osmém místě.

 

Ve skupině dorostenek mezi sebou soutěžilo celkem sedm děvčat a všechny se svými výkony mohly být spokojené, protože první a sedmou závodnici od sebe dělily pouhé čtyři vteřiny. V této kategorii zatím nemáme zastoupení, uvidíme, jak tomu bude v letech dalších.

 

Jako poslední se dostali ke slovu dorostenci, kteří měli své soutěžení o něco jednodušší než obvykle, protože po dohodě všech zúčastněných trenérů zůstala bariéra na úrovni 170 cm a nezvyšovala se. Kladina také zůstala kratší, a tak dlouhá zůstala akorát trať. Po drobných problémech s časomírou ke svým pokusům nastoupilo 14 dorostenců a touha zvítězit, se projevila i na psychice některých zúčastněných, kteří vzhledem k přemotivovanosti nepodali výkon, jaký sami od sebe očekávali. O vítězství v této kategorii se nakonec utkali dva borci z Lhenic, kteří spolu svádí boje o stupně nejvyšší už dlouhá léta. Sebastian K. nakonec dokázal překonat Petra L. a odvezl si první historické vítězství z Vědomické trávy. Naši kluci obsadili deváté (Matěj B.) a desáté místo (Vojta Č.).

 

Shrneme-li celý den, tak můžeme s klidem konstatovat, že nultý roční Vědomické trávy, se opravdu povedl, a kromě hodnotných cen, za které děkujeme našim sponzorům a dárcům, si, doufejme, všichni odvezli dobrou náladu a spálený nos od slunce.  Můžeme si jenom přát, abychom sebrali dostatek energie, nadšení a sil k pořádání této fajn akce i v letech budoucích a snad k nám zavítá i větší počet závodníků. Díky všem členům i nečlenům SDH Vědomice, přátelům a kamarádům z okolních sborů, kteří nám pomohli ať již dobrou radou nebo přidáním pomocné ruky. Budeme se těšit za rok na shledanou.

 

Výsledky: 

Kategorie Přípravka – celkem 10 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Daniel Hodek 19,62 23,96 1. místo
Antonie Hyšplerová 22,60 NP 2. místo
Kateřina Strachová 27,08 23,92 3. místo
Patrik Paneš 28,86 27,69 5. místo
Magda Kratochvílová 57,74 38,52 7.místo
Klára Kočí 57,47 47,26 9.místo
Kryštof Kratochvíl 1:03,59 1:59,33 10.místo
Kategorie mladší dívky – celkem 10 závodnic
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Denisa Hodková 16,11 16,24 1. místo
Melinda Javorčáková 17,11 18,37 2. místo
Eliška Nováková 23,73 21,74 6.místo
Barbora Křížková 23,38 26,87 7.místo
Tea Cinibulková 34,36 32,62 10. místo
Kategorie mladší chlapci  – celkem 20 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Michal Jindrák     15,18     15,69 1. místo
Matěj Šámal 16,75 25,92 2. místo
Kryštof Keř 19,92 19,64 5.místo
Mikuláš Grund 22,62 22,66 13. místo
Martin Sazeček NP 30,42 18. místo
Marek Loupal 1:39,99 1:39,99 20. místo
Kategorie starší chlapci– celkem 15 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Zdenda Sazeček 17,14 NP 1. místo
Honza Marek 17,38 16,10 8. místo
Kategorie dorost – celkem 14 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Matěj Berky 19,68 26,52 9. místo
Vojta Čecho 21,18 19,85 10. místo