Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lhenický dvojboj + Stimax Cup 1.kolo - 4.5.2019

26. 1. 2020

V sobotu 4.5. nás čekalo první kolo Stimax Cupu, snad nejoblíbenějšího běhu na 60m a 100m překážek, na který se vždycky všichni moc těšíme. A to hlavně proto, že se koná v malebném prostředí Lhenic, kam se každý rok rádi vracíme. Letošní ročník Lhenického dvojboje ale byl těžce poznamenán počasím. Ráno jsme vyráželi za drobného deště pod Milešovku, kde panovaly skoro zimní podmínky, teplota se krčila blízko nule a nechtěla se přehoupnout přes šest stupňů. Bohužel déšť postupně nabíral na síle, ale vzhledem k investované práci a snaze organizátorů, závody zrušeny nebyly. Bohužel letos lheničtí trošku pozměnili sled startujících závodníků, závody zahajovala kategorie mužů a ti nejmenší se dostali na řadu až v pozdějších odpoledních hodinách. Nebylo to úplně nejšťastnější řešení, udržet pozornost, a to správné závodní naladění u malých dětí, které mrzly a mokly ve Lhenicích od časných ranních hodin, bylo poměrně těžké. Nakonec i kvůli počasí závodníci v kategorii mladších a starších běželi pouze jeden pokus, což se spoustě z nich vymstilo a byly tím značně ovlivněny i konečné výsledky Lhenického dvojboje. Doufejme, že se v příštím roce opět lheničtí vrátí k původnímu scénáři. I přes značně nepříznivé povětrnostní podmínky zazářily na stupních vítězů vědomické barvy. Dokonce se některým závodníkům podařilo získat cenné skalpy svých soupeřů, jako to bylo v případě dorostenců u Vojty Č., který porazil úřadujícího mistra ČR v šedesátkách. Medaile cinkaly také v kategoriích nejmladších dívek, mladších dívek, mladších chlapců a jak už bylo zmíněno výše, i v kategorii dorostu.

Požární útoky v rámci Lhenického dvojboje měly také netradiční formu. Ať už byl důvod jakýkoliv, letošní ročník se běžel „na sucho“ – pomineme-li dávku vody, co se hrnula na všechny z nebe. V této disciplíně se naši borci ukázali jako šikulové a předvedli velmi slušné a rychlé výkony, které je v samostatném požárním útoku vynesly na první místo jak v kategorii starších, tak mladších žáků. Ale jelikož se jedná o dvojboj, do kterého se započítávají i výsledky běhů na 60m, na nejvyšší příčky v konečném součtu to nestačilo. Ale i tak dvě naše družstva skončila na třetím místě.

Doufejme, že příští rok se vrátí koncept ve Lhenicích do starých kolejí a přidá se k němu i krásné počasí, které nás vždy provázelo a věříme, že letošní občasné sněhové vločky byly opravdu jen raritou.

Kategorie mladší dívky (6–8 let) – celkem 15 závodnic
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Eliška Nováková 24,65 --- 2. místo
Antonie Hyšplerová 24,77 --- 3. místo
Tereza Cinibulková 36,30 --- 6. místo
Kateřina Strachová NP --- 10. místo
Kategorie mladší dívky (9-11 let) – celkem 22 závodnic
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Denisa Hodková 16,42 --- 1. místo
Melinda Javorčáková 17,21 --- 3. místo
Barbora Křížková 26,34 --- 12. místo
Kategorie mladší chlapci (6–8 let) – celkem 11 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Daniel Hodek NP --- 10. místo
Kategorie mladší chlapci (9–11 let) – celkem 38 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Michal Jindrák 16,53 --- 1. místo
Kryštof Keř 23,31 --- 16. místo
Mikuláš Grund 24,69 --- 21. místo
Matěj Šámal NP --- 33. místo
Martin Sazeček NP --- 33. místo
Kategorie starší dívky (11-15 let) – celkem 19 závodnic
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Nikola Cinibulková 37,08 --- 16. místo
Kategorie starší chlapci (11-15 let) – celkem 32 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Honza Marek 17,14 --- 11. místo
Zdenda Sazeček 19,85 --- 19. místo
Kategorie dorost (13-16 let) – celkem 23 závodníků
  čas 1. pokus čas 2. pokus celkové umístění
Vojta Čecho 18,63 --- 1. místo
Matěj Berky 19,94 --- 6. místo
 

Výsledky lhenického dvojboje: 

  celkové umístění
 Vědomice "A" mladší 6. místo
Vědomice "B" mladší 3. místo
Vědomice starší 3. místo