Jdi na obsah Jdi na menu
 

Litoměřice - CTIF, štafeta dvojic, útok džberovou stříkačkou a PÚ 11.-12.5.2019

26. 1. 2020

Proběhl další ročník dvoudenních závodů v Litoměřicích v technických disciplínách. Naši závodníci si tak mohli poprvé v letošním roce vyzkoušet kromě požárního útoku a štafety na 4x60m i ostatní hasičské disciplíny jako nepříliš oblíbený požární útok CTIF, požární útok džberovou stříkačkou nebo štafetu dvojic. Bohužel se tentokrát nepodařilo sestavit družstvo starších žáků, a tak se na terezínské louce předvedlo pouze jedno družstvo mladších ve složení Bára K., Denisa H., Eliška N., Melinda J., Daniel H., Martin S., Matěj Š., Michal J., Mikuláš G. a Tomáš M.

Jako první proběhl požární útok CTIF, kdy i přes nasbíraných 70 trestných bodů naše družstvo obsadilo první místo a mělo tak dobrou pozici do dalšího klání. Jako další byla na řadě štafeta dvojic, a i zde naši mladí nenašli přemožitele. Vypadalo to, že pokud se povedou další disciplíny, zlatá medaile nebude viset vysoko. A po požárním útoku džberovou stříkačkou tomu tak doopravdy bylo a první den naši borci odjížděli domů s vidinou, že jim v cestě za vítězstvím v cestě snad už nic nestojí.

V neděli byla na programu pouze jedna disciplína, a to požární útok. Ten tentokrát nebyl úplně z nejlepších a čas stačil pouze na druhé místo. Ale díky velkému bodovému náskoku z předchozího dne si reprezentanti Vědomic odváželi domů zlaté medaile. Všem, kteří se závodů účastnili, patří velká gratulace a díky za skvělé představení.