Jdi na obsah Jdi na menu
 

25.5. Hrobce - okresní kolo dorostu

Konečně jsme se dočkali. Po dlouhém čekání se pravidla lockdownu s přibývajícím promořením a očkováním lidí proti Covidu-19, uvolnila, a tak jako první naskočilo do soutěží v sezóně 2021/2022 naše družstvo dorostenců a dvě děvčata v individuálním závodě. Okresní kolo v požárním sportu dorostu hostily Hrobce, kam to máme, co by kamenem dohodil (a Labe překonal). Vzhledem k tomu, že se soutěž musela oproti jiným rokům velmi omezit, aby vůbec mohla proběhnout, a to za velmi přísných hygienických podmínek, dorostenci soutěžili v Hrobcích pouze ve třech disciplínách, a to v běhu na 100m s překážkami, požárním útoku a písemnému testu hasičských znalostí. Děvčata pak měla na programu také běh na 100m s překážkami, dvojboj a stejný test jako kluci.

Družstvo dorostenců jsme poskládali z většiny členů SDH Vědomice, za které se na start postavili Zdenda Sazeček, Daniel Pecháček, Michal Jindrák, Honza Marek, Matěj Šámal, dále pak Honza Vlček, a Dominik Petrlík, které máme pro letošní sezónu zapůjčené  z SDH Lhenice a Tomáš Klíma, který běžně reprezentuje SDH Brozany. Za dívky SDH Vědomice nastoupily na start Denisa Hodková v kategorii mladší dorost a Lucka Abrtová v kategorii střední dorost.

Kluci neměli v okrese žádné soupeře, a tak pro ně výhra a postup do krajského kola byly velmi snadné.

Děvčata na tom byla podobně, v kategorii mladších i středních dorostenek byly obě holky samy, a tak si svou účastí zajistily postup do krajského kola stejně tak, jako družstvo kluků.

Krajské kolo je čeká 5.6. - 6.6 a bude ho hostit Krupka u Teplic.