Jdi na obsah Jdi na menu
 

29.5. Okresní kolo Hry Plamen Polepy

30. 5. 2021

Jelikož se postupně víc a víc uvolňují pravidla a omezení pro pořádání organizovaných soutěží a je povoleno setkávání většího počtu osob, bylo možné uspořádat okresní kolo celoroční soutěže Hry Plamen, i když, stejně jako u dorostenců, pouze v omezené míře. I letošní kolo, stejně jako ta přechozí, se konalo v nedalekých Polepech na dráze, kterou naši sportovci už důvěrně znají. Odjížděli jsme znovu s tajným přáním soutěž vyhrát a postoupit do krajského kola, ale věděli jsme, že letos to nebude jednoduché a že porazit ostatní zúčastněné sbory bude stát značné úsilí. Naděje jsme si dělali hlavně u družstva starších žáků, které jelo ve složení Anička A., Denča H., Michal J., Honza M., Matěj Š., Tomáš M. a Daniel P.,  zatímco naši mladší žáci ve složení Tea C., Kačka S., Tonča H., Eliška N., Melinda J. Dáňa H. a Martin S. mohli výsledkem jenom překvapit. Pro nejmenší Plamínky byla soutěž v letošním roce zrušena.

Letos byly součástí okresního kola pouze štafety na 4x60m, štafeta dvojic a požární útok pro obě kategorie. Na všechny disciplíny měli soutěžící dva pokusy. V kategorii mladších soutěžila družstva SDH Bechlín, SDH Hrobce, SDH Klapý, SDH Polepy a SDH Vědomice. Ve starších se sešly týmy SDH Hrobce, SDH Klapý, SDH Křešice, SDH Radešín a SDH Vědomice.

Na start štafety 4x60m postavilo družstvo mladších ve složení Dáňa H. (kladina), Melinda J. (bariéra), Kačka S. (hasičák) a Eliška N. (rozdělovač). Všechno se krásně sešlo a časem 51,66 s (druhý pokus) se družstvo dostalo do průběžného vedení. Poté následovala štafeta dvojic, kterou jsme poslední dny hodně trénovali, a na výsledném času to bylo znát. Čas 72,93s byl ze všech pěti družstev, která s námi závodila, absolutně nejlepší. Konečné umístění už bylo jasné po prvních dvou disciplínách, a tak čas požárního útoku už nemohl celkové umístění pokazit. Ale i přesto do něj naši mladí šli s velkým elánem a cílem ukázat, že i tato disciplína není jejich strašákem. Bohužel nám štěstí příliš nepřálo, ani jeden z pokusů se úplně nevydařil a s časem 36s obsadili poslední, pátou příčku. Vzhledem k absolutní absenci tréninku čas nakonec nebyl tak strašný. Ale alespoň víme, na čem do příště zapracovat. V konečném zúčtování ale základ atletických disciplín udělal své a družstvo mladších žáků svou kategorii vyhrálo.

Štafety na 4x60m v kategorii starších žáků se účastnili Michal J. (kladina), Denča H. (bariéra), Honza M. (hasičák) a Dáňa P. (rozdělovač). S časem 43,60 z prvního pokusu nechali všechna ostatní družstva za sebou. Při štafetě dvojic také ukázali svou rychlost a hbitost a časem 59,28s udrželi první příčku. Zdálo se, že je vítězství na dosah, ale nakonec se ukázalo, že nám šlape na paty družstvo SDH Křešice, které kdyby vyhrálo požární útok, tak by naše ze zlatého trůnu sesadilo. Proto bylo velmi důležité, aby se i útok vydařil a aby do něj starší nastoupili s naprostým soustředěním, pokud chtěli vybojovat postup do krajského kola Hry Plamen. A vydařilo se! Oba pokusy krásně klaply a s lepším z časů 18,33s suverénně závod vyhráli.