Jdi na obsah Jdi na menu
 

5.6. Krajské kolo hry Plamen Krupka

5. 6. 2021

Krajské kolo hry Plamen v Krupce u Teplic (starší žáci + dorostenci jednotlivci) -  po týdnu od Polep se náš tým starších žáků ve složení Eliška Nováková, Melinda Javorčáková, Denča Hodková, Dáňa Hodek, Anička Abrtová, Honza Marek, Daniel Pecháček, Michal Jindrák, Matěj Šámal a Tomáš Marek pustil do zápolení o vítězství v krajském kole hry Plamen, kde by případné první místo znamenalo i postup na Mistrovství České republiky, které se letos bude konat v Jihlavě.

Po slavnostním nástupu byla jako první na řadě štafet na 4x60m. Na všechny  disciplíny, které se v Krupce konaly, měli všichni účastníci dva pokusy, kdyby se první z jakéhokoliv důvodu nepovedl, tak aby byla možnost si druhým pokusem vše napravit. Jako první se na start postavila štafeta složená z těch mladších v našem týmu (kromě zkušeného barda Matěje Š.), kteří ovšem i přes svůj věk svou rychlostí směle konkurují svým parťákům. A předvedli to i dnes v Krupce – Dáňa H. (kladina), Melinda J. (přeskok), Matěj Š. (hasičák) a Eliška N. (rozdělovač) prolítli cílem v čase 47,32s. Po nich přišli na řadu jejich starší, už o něco zkušenější, kamarádi ve složení Míša J. (kladina), Denča H. (přeskok), Honza M.(hasičák) a Dáňa P. (rozdělovač). I oni předvedli, že běhat umí, ale bohužel se jim čas 44,65 do konečných výsledků nezapočítal kvůli špatné práci na proudnici v cíli. I tak ale v průběžném pořadí po první disciplíně náš tým byl na první příčce.

Jako druhá disciplína byla na řadě štafeta dvojic, které jsme věnovali v poslední době hodně času na tréninku, abychom vyladili rychlost a šikovnost rukou. A práce se vyplatila. Do této štafety nastoupili v první hlídce Míša J. (velitel), Honza M. (hydrant), Denča H. (proudnice), Aniča A. (odpojení proudnice a hadice z hydrantu) a Dáňa P. (smotání hadice do kotouče). V druhé hlídce byl Matěj Š. (velitel), Dáňa H. (hydrant), Eliška N. (proudnice), Tomáš M. (odpojení proudnice a hadice z hydrantu) a Melinda J. (smotání hadice do kotouče). Tentokrát byl pokus starší hlídky rychlejší a na jejich čas 57,35s nikdo další nestačil. Tím si upevnili první pozici v hodnocení.

Na start štafety CTIF na 400m se už postavilo družstvo celé. Melinda skvěle zvládla žebřík, Eliška krátký volný úsek, Mates přenos hadice v kotouči, Denča dlouhý volný úsek, její bráška Dáňa podlez pod břevnem, Anča přeskok bariéry, Honza přenos hasičáku, Míša nejdelší volný úsek a Daniel pak předvedl své šikovné ruce a rychlost na zapojení hadic do rozdělovače. Cílem proběhli v čase 82,17s. Druhý pokus se vydařil úplně stejně jako první, akorát byl o několik setinek pomalejší (82,30s). Před požárním útokem bylo jasné, že pokud tým nepředvede nejhorší požární útok, měla by zlatá medaile cinknout. Ovšem v hasičském sportu není vyhráno, dokud není dobojováno, a tak i poslední „královská“ disciplína vyžadovala hodně soustředění.

Na všech členech byla znát značná nervozita, jelikož na trénincích své útoky cvičili na sklopné terče a zde se jelo na nástřikové, do kterých, když nenateče 10l vody, tak pokus není ukončen. Nervozita si asi vybrala svou daň při obou pokusech, protože ani jeden nebyl takový, na který by závodníci mohli být pyšní. Naštěstí oba pokusy byly platné, první pokus ukončili v čase 35,97s. Druhý pak byl ještě o trochu horší, a to 41,14s, který v samotné disciplíně znamenal čtvrté místo. Nejlepší útok předvedlo družstvo SDH Strupčíce časem 27,10s. Ale i přes to, že se útok moc nepovedl, celkové vítězství nám už nikdo sebrat nemohl.

A tak se tým potřetí v řadě probojoval na mistrovství ČR, které bude v letošním roce hostit Jihlava na konci června. Všem zúčastněným patří ohromná gratulace a věřte, že jsme na vás všechny moc hrdí. Nelze opomenout nezastupitelnou roli našeho Náčelníka, který tým žene pořád dál a dál, za stále lepšími výsledky – neboť jak sám praví – stále je co zlepšovat a „byli jste pomalí“ J Takže i jemu patří uznání za lví podíl na výsledku svých svěřenců.  

Po slavnostním vyhlášení výsledků týmů přišla na řadu soutěž dorostenců, kteří startovali v individuálním závodě. Za SDH Vědomice nastoupila v kategorii mladšího dorostu Denča Hodková a v kategorii středního dorostu  Lucka Abrtová. Obě děvčata ve skrytu duše doufala v dobrá umístění a toužila po postupu na mistrovství republiky. Jejich soutěž se skládala z běhu na 100m s překážkami a z vědomostního testu. Deniska měla ve své kategorii pouze jednu soupeřku, kterou svým skvělým časem 21,32s porazila a zároveň si vylepšila i svůj osobní rekord na této dráze. Lucka měla souboj o vítězství ve své kategorii o něco těžší, na start se postupně postavily další tři soupeřky. Ale Lucčino lví srdce a touha vyhrát nedala konkurenci sebemenší šanci a Lucka proběhla jak vítr cílem v čase 18,82s. O konečném výsledku ale rozhodoval vědomostní test a vzhledem k tomu, že organizátoři proházeli odpovědi v otázkách, které se holky učily, stal se tenhle test hodně záludným. Přes všechna úskalí ale obě dívky svoje kategorie vyhrály a probojovaly se také na mistrovství ČR dorostu, které bude hostit v červenci Zábřeh na Moravě. Holky, skvělá práce, máme z vás obou ohromnou radost.

Krajské kolo nám letos přineslo opravdu ohromnou radost, je krásné vidět tým držet při sobě, navzájem se podporovat, hecovat se k co nejlepšímu výkonu, vymáčknout ze sebe co největší rychlost a potřetí v řadě se radovat z postupu na MČR. Už se moc těšíme, až uvidíme další skvělé výkony na tomto klání.

A ještě jednou všem – moc gratulujeme, jste skvělí.