Jdi na obsah Jdi na menu
 

6.6.2021 Krajské kolo dorostu Krupka

6. 6. 2021

V neděli jsme se opět vrátili do Krupky, kde se, za nádherně slunečného (a dusného) dne, konalo Krajské kolo družstev dorostenců, mužů a žen. SDH Vědomice se týkala soutěž dorostu a všichni jsme pevně doufali, že se jim podaří stejný kousek jako předešlý den starším žákům.

První disciplínou, do které naši hoši nastoupili, byl běh na 100m s překážkami. Reprezentovali nás Zdenda Sazeček, Dáňa Pecháček, Honza Marek, Míša Jindrák, Mates Šámal a družstvo doplnili Honza Vlček, Dominik Petrlík, kteří oba běžně startují za SDH Lhenice a Tomáš Klíma, kterého jsme měli „půjčeného“ z SDH Brozany. Soutěž dorostenců je koncipována tak, že se skládá z několika disciplín a u běhu na 100m s překážkami se pro konečné pořadí bere pět nejlepších dosažených časů. Jelikož všichni kluci jsou pravidelnými účastníky Stimax Cupu, kde běhají (v závislosti na věku) tratě na 60m nebo na 100m, mají překážky, kladinu i rozdělovač v ruce. Dvě velká úskalí, která v této disciplíně hraje velkou roli je překonání dvoumetrové bariéry a pak osm metrů dlouhé a 1,2m vysoké kladiny, s čímž můžou leckteří závodníci dost bojovat. Ale naši kluci to zvládli na jedničku a všech pět nejrychlejších časů, které v této disciplíně bylo dosaženo, patřilo jim. SDH Mojžíř, které bylo jediným soupeřem ve stejné kategorii, mělo nejrychlejšího svého zástupce na šesté příčce. Tudíž kluci svými výkony po první disciplíně zaujali první místo.

Jako druhý přišel na řadu požární útok. Oproti včerejšku kluci museli doběhnout k terčům vzdáleným 100m od základny a nastříkat dostatečné množství vody do terčů. Zároveň se ovšem museli zdatně poprat s delšími a těžšími hadicemi. A povedlo se jim to na výbornou. První pokus kluci dali za pěkných 31,07s. SDH Mojžíř se první útok nepovedl provést rychleji, než našemu družstvu, tak jsme doufali, že náš čas bude na průběžné první místo stačit. Bohužel při druhém pokusu našich kluků úplně všechno neklaplo tak jak by mělo, a tak si výsledný čas nevylepšili a mohli čekat, jak se druhý pokus podaří jejich konkurentům. Mojžíř měl dneska při útocích smůlu, úplně jim ani druhý pokus nefungoval, tudíž se ani dalším časem požárního útoku před naše družstvo nedostal. A tak zbývala do konce pouze poslední disciplína, kterou kluci moc nemusí, a to předvedení svých hasičských znalostí v psaném testu. I přes to, že před závody testy zkoušeli, nevyvarovali se jedné chybičky, ale i tak jim to stačilo na celkové vítězství a postup na mistrovství České republiky dorostu, které se bude konat o prázdninách v Zábřehu na Moravě.

Stejně tak jako včera, všem zúčastněným patří ohromný dík za výtečné výkony, bojovnost a statečnost, ale také za skvělou reprezentaci jak SDH Vědomice, tak i obec Vědomice.