Jdi na obsah Jdi na menu
 

Český halový pohár 2021

Český halový pohár v běhu na 60 nebo 100m s překážkami se koná každoročně jako seriál závodů v Ostravě, Jablonci nad Nisou a Praze.

Tohoto seriálu závodů se účastní pouze naši nejlepší překážkoví běžci. V roce 2021 byl seriál složen ze čtyř závodů (2x Ostrava, 1x Praha a 1x Jablonec n. Nis.), do celkového hodnocení se sčítají body za umístění v jednotlivých závodech. Je tedy jednoznačnou výhodou absolvování všech kol. To se stalo osudným naší Elišce Novákové, která před posledním závodem v kategorii mladších dívek vedla, ale nemoc ji znemožnila zúčastnit se posledního kola v Ostravě a tím takto nešťastně spadla na sedmé místo. Přesto jí důstojně zastoupila Melinda Javorčáková, která skončila celkově třetí. Podobně skvěle si vedli mezi mladšími chlapci Daniel Hodek, který skončil pátý a Adam Horálek, který byl osmý. Hůře si vedli naši zástupci ve starších kategoriích, kde se ale také výrazně projevila jejich větší absence v některých kolech seriálu.